Deviant Login Shop  Join deviantART for FREE Take the Tour
×Details

Submitted on
May 18, 2009
Image Size
213 KB
Resolution
454×787
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
22,130 (5 today)
Favourites
93 (who?)
Comments
26
Downloads
2,341
×
polish hussar 3 by dugazm polish hussar 3 by dugazm
polish hussar
Add a Comment:
 
:icontsuki-no-miko:
tsuki-no-miko Jan 27, 2012  Hobbyist General Artist
Piękne! Ostatnio naszło mnie na obrazki z husarią :) Bardzo podoba mi się kolorystyka i głowa konia. Piórka mogłyby być ździebko wyraźniejsze (może tak miało być, ale mnie osobiście trochę gryzie) ale całość komponuje się naprawdę świetnie :)

A co do Pana "speca od jazdy konnej" (bo czytając takie bzdury nie mogę się powstrzymać) - :iconmyrth1: - jeżdżę od 7 lat: podczas jazdy miałam na sobie często duży plecak (rajdy wielodniowe), czasem trzeba było trzymać coś, co lekkie nie było, grałam w polo i inne "jeździeckie" gry, obserwowałam treningi ułanów (którzy też lekko nie mają) oraz próbowałam naprawdę różnych dziwnych sztuczek i mogę zapewnić, że utrzymanie równowagi na koniu to kwestia wprawy i po jednej jeździe człowiek raczej nie upewni się, jakby jeździło mu się w "skrzydłach". Wyglądasz mi na osobę, która parę razy spróbowała, miała problemy z równowagą (na początku to normalne) i nie wyobraża sobie aby taka jazda była komfortowa. Otóż mylisz się Panie Myrth1, zbroje nigdy nie były bardzo wygodne, a każdy dodatek mógł utrudniać utrzymanie równowagi, jednak dobry i doświadczony jeździec nie miałby z tym większego problemu. Słyszałam różne zdania na temat tego, czy husaria posiadała skrzydła (pozostaję przy opcji, że była to rzadkość lub efekt wyobraźni) ale tak, jest to możliwe i popisywanie się swoją, jak widać marną, wiedzą na temat jeździectwa jest śmieszne, a obrażanie innych ludzi, którzy mają inne zdanie - niegrzeczne. Dorośnij. :)
Reply
:iconzaku1986:
zaku1986 Jan 22, 2011  Hobbyist Traditional Artist
Heh, dobrych obrazów z husarią nigdy dosyć. :)
Swoją drogą, ta praca przypomina mi trochę znaczek pocztowy.
Reply
:iconpkmpl:
Świetna grafika, tak trzymaj ! :)
Reply
:icondugazm:
dugazm Nov 23, 2010  Professional Digital Artist
hahahah...no taaaak...kultura -10:)
Reply
:icongrandlacu:
Myrth1 rzeczywiście pojechałeś ze swoją kulturą. A husaria chcesz tego czy nie, skrzydła miała i już nic z tym nie zrobisz, jak ci się nie podoba to ją pozwij do sądu.
Reply
:iconmyrth1:
Miała? Gdzie? Ale pomijam wszystkie te obrazy i szkice, jakie powstały w drugiej połowie XIX wieku, kiedy trzeba było "pokrzepiać serca". To to właśnie z nich jest to pieprzone wypaczenie. Wsiądźcie wszyscy raz na konia i spróbujcie choćby kurtkę rozpiąć i przytrzymać tak, żeby stawiała opór na wietrze. A potem możecie dalej gadać o husarskich skrzydłach, które są tak realne jak wpływ broni palnej na podbój Mezoameryki.
Reply
:iconmyrth1:
Co WSZYSCY mają z tymi skrzydłami? Zaczyna mi się odechciewać za każdym razem zwracać uwagę na to, że taka konstrukcja zbija z siodła jeźdźca już przy roboczym galopie :smoking:
Reply
:iconbobrbober:
bobrbober Oct 18, 2010
Polecam książkę Radka Sikory pt Z dziejów husarii.
Tyle w tym temacie.
Reply
Add a Comment: